S nadšením pre vašich miláčikov.
Peleštek pre mačky

Vzorky krmiva PRO PLAN® Cat zadarmo!

Pošlite fotografiu, kde najradšej pospáva vaša mačka a získajte pre ňu odmenu! Stačí vyplniť formulár.

Udalosť bola ukončená. Distribúcia vzoriek sa uskutoční v priebehu apríla 2024.

Pravidlá akcie

 

 

Výber správneho pelešteka pre mačku

Výber pelešteka pre mačky môže byť ťažký. A nájsť ten správny je, samozrejme, dôležité. Chcete, aby sa vaše mačiatko cítilo pri spaní útulne, v teple a šťastne – a chcete, aby mačací peleštek bol priestorom, v ktorom sa bude cítiť doma.

Všetci majitelia musia urobiť rozhodnutie a vybrať za mačku. Trik spočíva v tom, že sledujete zvyky svojej mačky a podľa toho vyberáte peleštek. Pripravili sme pre vás sprievodcu výberom najlepšieho pelešteka pre mačky, aby sa cítili šťastné, rozmaznávané a mohli spať ako jeho veličenstvo, ktorým sa cítia byť.

Typy mačacích peleštekov

Pretože mačky sa rady schúlia a spia, kde sa dá, je na trhu k dispozícii mnoho rôznych druhov peleštekov pre mačky. Nerobte si starosti s tým, ktorý z nich je najlepší, žiadny „najlepší“ peleštek pre mačky neexistuje. Namiesto toho si vyberte taký, ktorý vyhovuje preferenciám a každodenným zvyklostiam vašej mačky. Nižšie uvádzame niekoľko možností typov peleštekov pre mačky, ktoré môžete nájsť.

Na čo si dať pozor pri výbere pelešteka pre mačky

Nižšie uvádzame zoznam faktorov, ktoré by ste mali zvážiť pri výbere najlepšieho pelešteka pre mačku.

  • Materiál

Materiál pelešteka pre mačky je veľmi dôležitý. Ak je vaša mačka alergická na určité materiály, uistite sa, že ste nevybrali nič, čo by mohlo jej alergiu znepríjemniť. Vyberte tiež materiál, ktorý je vašej mačke príjemný a do ktorého sa rada zababuší. Umelá kožušina a rúno sú obľúbenou voľbou.

  • Vyhrievanie

Ak žijete na mieste s chladným podnebím, kde zimy môžu byť nepríjemné, zvážte pre svoju mačku kúpu vyhrievaného pelešteka. Vďaka tomu bude jej túlenie o to príjemnejšie a vy sa nebudete musieť obávať, že jej bude zima. To je dôležité najmä pre staršie mačky (ktorých kĺby sú stuhnuté a na ktoré zima pôsobí viac) a mačky s riedkou srsťou alebo bez srsti (ktorým môže byť väčšia zima, než si myslíte).

  • Trvanlivosť

Najlepšie pelešteky pre mačky sú tie, ktoré sú odolné a vydržia škriabanie alebo hryzenie. Ak investujete do mačacieho pelešteka v štýle nábytku, uistite sa, že jeho konštrukcia je pevná a je nepravdepodobné, že sa zrúti, keď v ňom bude vaše mača ležať. To je dôležité najmä pri peleštekoch s okenným bidielkom, kde môže byť pád na podlahu extra nepríjemný.

  • Čistiteľné

Mali by ste investovať do pelešteka, ktorý sa dá ľahko čistiť; nechcete mačací peleštek meniť príliš často, ale chcete, aby vaša mačka spala v čistom prostredí. Väčšinu mačacích peleštekov možno prať v práčke. Niektoré, ako napríklad pelešteky v štýle nábytku, majú látku, ktorú môžete buď vymeniť, alebo ktorú môžete vybrať a vyprať. Možno tiež budete chcieť zvoliť materiál, ktorý nezachytáva zvieracie chlpy, aby ste ich mohli ľahšie odstrániť!

  • Umiestnenie

Pri výbere najvhodnejšieho pelešteka pre mačku treba brať do úvahy predovšetkým nasledujúce: kde vaša mačka najradšej spí? To pravdepodobne určí, ktorý peleštek pre mačky je pre vašu mačku vhodný. Ak vaša mačka rada zaspáva s výhľadom, tak je peleštek pre mačky pri okne skvelou voľbou. Ak rada spí na vyvýšených miestach, tak je dobrým nápadom peleštek pre mačky so šplhacou vežou. Stačí sa riadiť preferenciami vašej mačky a vybrať peleštek, ktorý si zamiluje.

  • Štýl

Vyberte mačací peleštek, ktorý sa hodí k interiéru vášho domu. Nechcete mať mačací peleštek, ktorý by vyčnieval ako päsť na oko – peleštek by mal byť súčasťou interiéru. Len čo sa rozhodnete, kam peleštek pre mačky umiestnite, uistite sa, že ste vybrali peleštek správnej veľkosti. Nechcete si ho predsa priniesť domov a zistiť, že sa tam nevojde!

Pro Plan Sampling Február - Výber správneho pelešteka pre mačku

Ďalšie úvahy pri výbere pelešteka pre mačky

  • Pri výbere mačacieho pelešteka môžete tiež zvážiť ďalšie faktory, ako je vek a choroby.
  • Staršie mačky napríklad nemôžu tak dobre skákať, pretože ich bolia kĺby a ich telo je stuhnutejšie. Vyvýšený mačací peleštek potom nie je dobrý nápad, takže to by zo zoznamu vyradilo okenné bidielka alebo mačacie veže. A mačatám by sa nemali dávať mačacie pelešteky s množstvom špagátikov alebo korálikov, pretože ich môžu rozhrýzť a prehltnúť, čo je veľmi nebezpečné.
  • Pri výbere najlepšieho mačacieho pelešteka sa jednoducho nechajte viesť svojou mačkou – a určite sa rozhodnete správne.