S nadšením pre vašich miláčikov.
S miláčikmi je nám lepšie cena žena sedí so psom

Cena Purina Better with Pets

Vieme, že ľudia a maznáčikovia k sebe neodmysliteľne patria. Preto sme sa spojili s Ashokou a vytvorili ocenenie BetterwithPets.

V centre nášho záujmu je skvelá výživa pre vaše domácich miláčikov. Sme ale aj milovníci psov a mačiek, ktorí veria, že ľuďom a zvieratám je spolu lepšie.

Maznáčikov a ľudí spája magické puto. Veríme, že je tak silné, že dokáže zmeniť našu spoločnosť k lepšiemu. Zároveň vieme, že inovátori a podnikatelia v sociálnej oblasti ako jedni z prvých prinášajú kreatívne riešenia, ktoré majú pozitívny vplyv na jednotlivcov i celé komunity.

A tak sme v roku 2018 uzavreli partnerstvo s Ashokou a založili cenu Purina BetterwithPets Prize. Ashoka je priekopníkom v oblasti sociálneho podnikania. Vyhľadáva a podporuje popredných svetových sociálnych podnikateľov, učí sa z princípov ich inovácií a motivuje ľudí po celom svete, aby sa aj oni stali "tvorcami zmien". Cena BetterwithPets v hodnote 100 000 libier je určená pre sociálnych inovátorov, ktorí využívajú puto medzi maznáčikom a človekom v prospech zdravia a spokojnosti ľudí po celej Európe. Cena sa delí do dvoch kategórií.Prvá odmeňuje podnikateľov, ktorí už svoj nápad otestovali v praxi.

Druhá potom oceňuje inovácie vo fáze nápadu. Sústredí sa na mladých inovátorov, ktorí stoja na samotnom začiatku, a motivuje ich k ďalšiemu kroku. Inšpiráciou sú pre nás sociálni inovátori a podnikatelia, ktorí prostredníctvom vzťahu medzi domácim miláčikom a človekom pomáhajú rozvíjať kľúčové emocionálne a behaviorálne zručnosti. Tie majú pozitívny dopad na spoločnosť, zlepšujú fyzické zdravie a pohodu a pomáhajú zmeniť úlohu domácich maznáčikov v spoločnosti Chceme podporovať tých, ktorí rovnako ako my veria, že ľuďom a domácim miláčikom je spolu lepšie, a že ich vzájomné puto dokáže zmeniť spoločnosť. Aj keď sa zameriavame na výživu, náš svet nekončí okrajom misky. Naopak, chceme robiť aj to, čo je pre domácich miláčikov dôležité. Preto sme na cenu Purina BetterwithPets Prize naozaj hrdí. Nižšie sa dozviete viac o víťazoch.

Víťazi BWPP - 2018

V roku 2018 vyhrala cenu BetterwithPets nadácia OOPOEH a získala 30 000 libier na podporu a rozvoj svojich aktivít. Holandská OOPOEH sa snaží znížiť osamelosť a zvýšiť fyzickú aktivitu starších ľudí tým, že ich prepojí so susedmi, ktorým strážia psy.

Z ocenenia máme veľkú radosť a úprimne si ho vážime. Pomôže nám náš nápad dostať medzi viac ľudí. Purina nám pomohla aj fantastickým workshopom a inšpirovala nás, ako ďalej pomáhať zraniteľným seniorom.

Sofia Brouwer, zakladateľka nadácie OOPOEH

Aj ďalší štyria finalisti roku 2018 získali odmenu, a to každý čiastku 12 000 libier. Porota totiž usúdila, že aj ich projekty sú vynikajúce. Patrili medzi ne organizácie Canine Hope (https://canine-perspective.com/canine-hope/), Dutch Cell Dogs (https://dutchcelldogs.nl/), Medical Detection Dogs (https://www.medicaldetectiondogs.org.uk/) a K9 Hundekunde: Happy Kids s Happy School Dogs (https://www.hunde-kunde.at/de/Home.htm).

Víťazi BWPP – 2020

V roku 2020 sme vyhlásili dve kategórie, prvú pre rozbehnuté projekty a druhú pre nápady na úplnom začiatku. Kategória pre rozbehnuté projekty Projekt StreetVet Accredited Hostel Scheme sa stal víťazom tejto kategórie a získal odmenu 40 000 libier na podporu a ďalší rozvoj svojich aktivít. StreetVet zaisťuje bezplatnú a dostupnú veterinárnu starostlivosť domácim miláčikom, ktorých majitelia sú bez domova alebo žijú v ubytovniach. Ide o nový, kreatívny spôsob, ako pozitívne využiť silné puto medzi zvieraťom a človekom pre dobro spoločnosti.

Nápad StreetVet bol šialený od samotného nápadu vziať batoh a vyraziť von až po to, čo teraz robíme každý deň. Všetko stojí na našich dobrovoľníkoch. Sú úžasní a rovnako tak aj puto medzi človekom a jeho maznáčikom. To je napokon dôvod, prečo to všetci robíme. Najlepšie na našej práci a projekte StreetVet sú ľudia, ktorých priebežne stretávame. Či už ide o majiteľov psov alebo tých, ktorí chcú niečo zmeniť.

Jade Statt, spoluzakladateľ StreetVet

Kategória pilotovaných inovácií: Druhé miesto

Projekt Gamelles Pleines sa umiestnil na druhej priečke a získal odmenu 16 000 libier na svoje ďalšie pôsobenie. Gamelles Pleines po celom Francúzsku pomáha bezdomovcom s kŕmením a starostlivosťou o miláčikov. Zároveň podporuje ich vzťah s maznáčikom ako cestu k úspešnému návratu do spoločnosti.

Je to viac ako víťazstvo. Je to cesta, ako zdieľať náš nápad a projekt. Pre mňa bolo najdôležitejšie zviditeľniť neviditeľné. Ľudia tak môžu na bezdomovcov a ich miláčikov pozerať inak. Som veľmi šťastný, pretože cieľ sme splnili. Gamelles Pleines aj StreetVet sa usilujú o rovnakú vec v dvoch rôznych krajinách. Pre ľudí bez domova je to veľká výhra.

Yohann Severe, zakladateľ Gamelles Pleines.

Kategória nových nápadov: Víťaz

Projekt Homely Home zvíťazil v kategórii nápadov mladých inovátorov (od 18 do 25 rokov). Získal tak 8 000 libier, aby mohol premeniť svoju víziu na pilotný projekt. Ruská organizácia Homely Home chce pomáhať ľuďom a ich maznáčikom vrátiť sa do normálneho života, v ktorom bude mať svoje neodmysliteľné miesto ich vzťah a vzájomná náklonnosť.

Finančná odmena nám pomôže vytvoriť vôbec prvú Homely Home a ukázať, ako môžu zvieratá prispieť k návratu ľudí do normálneho života. Vďaka nej môžeme propagovať našu myšlienku domovov, ktoré sa zameriavajú tak na socializáciu zvierat, ako aj na liečivú silu, ktorú má puto medzi maznáčikom a človekom. Pomáhať bude ľuďom trpiacim depresiami, obetiam domáceho násilia aj bezdomovcom.

Maxim Alexandrov, zakladateľ Homely Home.

Žena zdvíhajúcu mačku
Náš vplyv
Naše záväzky
V strede nášho záujmu je kŕmenie pre miláčikov. To ale rozhodne nie je všetko. Radi sa totiž podieľame na veciach, na ktorých záleží. Chceme tvoriť spoločnosť, v ktorej sa vďaka maznáčikom žije lepšie. Robíme veci, ktoré sú dôležité pre zvieratá, ľudí a planétu. Svoj záväzok sme zhrnuli v dokumente pod názvom Purina in Society. Stanovili sme si v ňom jasné ciele, ktoré môžu mať pozitívny dopad na svet, na domácich miláčikov, ľudí, ktorí ich milujú, aj na planétu, ktorú všetci zdieľame.
Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Ak máte otázku týkajúcu sa vašej mačky vašho psa alebo akéhokoľvek výrobku Purina, členovia nášho tímu vám radi pomôžu.