S nadšením pre vašich miláčikov.
managing cat allergens

Zásadný prielom v riešení mačacích alergénov

.

Vedci spoločnosti Purina našli spôsob, ako bezpečne znížiť aktívnu hladinu hlavného alergénu, ktorý sa nachádza v mačacích slinách.

Tento významný prielom môže ľuďom uľahčiť život s mačacími alergénmi. Teraz už nie je nutné strániť sa mačiek, stačí obmedziť kontakt s alergénom ako takým.

Mnohým ľuďom bránila alergia zaobstarať si mačku alebo narúšala ich spolužitie s chlpatým maznáčikom. Náš objav predstavuje novú cestu, ako môžu ľudia s mačacími alergénmi žiť.

Dr. Ebenezer Satyaraj, imunológ, Purina

  • Až jedna pätina dospelých z celého sveta trpí alergiou na mačky.
  • Bežným odporúčaním pre zvládanie mačacích alergénov je obmedzenie kontaktu s nimi, alebo ich premiestnenie do iného domova.

Vplyv mačacích alergénov

Mnoho ľudí sa snaží vo svojom okolí alergény eliminovať napríklad každodenným upratovaním alebo častým umývaním. Mačacie alergény nielenže obmedzujú naše spolužitie s mačkami, no sú tiež častým dôvodom, prečo sú mačky umiestňované do útulkov. Alergény teda môžu byť ďalšou prekážkou pri zaobstarávani si mačky.

Čo sú mačacie alergény?
Odborné znalosti spoločnosti Purina
Čo sú mačacie alergény?
Často si myslíme, že sa mačacie alergény ukrývajú v srsti. Hlavným alergénom je ale proteín Fel d 1, ktorý sa vyskytuje predovšetkým v slinách. Na srsť sa dostáva pri pravidelnej starostlivosti mačky o svoju srsť a keď mačka pĺzne, alergén na chlpoch sa rozptýli po celej domácnosti.
Mačka aj majiteľ hypoalergénny
Odborné znalosti spoločnosti Purina
Ako je to s hypoalergénnymi mačkami?
Napriek všeobecnému presvedčeniu neexistujú skutočne hypoalergénne mačky. Všetky, dokonca aj tie bezsrsté, produkujú Fel d 1, a to bez ohľadu na plemeno, vek, pohlavie alebo kastráciu. Hladina alergénu nesúvisí ani s farbou alebo dĺžkou srsti.

Fel d 1: hlavný mačací alergén

Ide o bielkovinu produkovanú v slinných a mazových žľazách mačky. Prenáša sa do mačacích chlpov počas jej starostlivosti o srsť a potom sa rozšíri do okolia na vypadnutých chlpoch a čiastočkách kože.

Revolučný a ku mačkám priateľský spôsob obmedzenia ich alergénov

Po viac ako desiatich rokoch výskumu vedci spoločnosti Purina objavili, že alergén je možné znížiť pomocou krmiva s obsahom vaječných výrobkov s protilátkami. Tieto protilátky bezpečne viažu a blokujú Fel d 1 v slinách a do srsti sa tak pri olizovaní dostáva iba alergén v neaktívnej podobe. Ide o bezpečný a ku mačkám šetrný prístup, ktorý nezasahuje do produkcie Fel d 1 ani do fungovania tela mačiek.

Live Clear infographic

Náš výskum

Podľa prelomovej štúdie spoločnosti Purina sa u 97 % mačiek kŕmených vaječnou zložkou znížila hladina aktívneho Fel d 1 na srsti a v čiastočkách uvoľnenej kože. V priemere došlo od tretieho týždňa podávania krmiva k zníženiu aktívneho Fel d 1 o 47 %.

Zníženie obsahu aktívneho Fel d 1 na srsti a v šupinkách kože tak pomáha obmedziť množstvo alergénov, ktoré mačky vylučujú do okolia.

A major breathrough in managing cat allergens
Objavte revolučné riešenie od Puriny.
Press Release CatAllergenBreakthru.pdf