Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
S nadšením pre vašich miláčikov.
Pro Plan logo
Ako sa správne starať o kožu šteniat

Ako sa správne starať o kožu šteniat

2 min. čítanie
Pro Plan logo
Sponzorované Pro Plan
According to the World Health Organization, is "a state of complete physical, mental and...Zobraziť viac

Suchá koža môže byť pre šteňatá veľmi bolestivým problémom. Proces vysychania kože je spojený s nepríjemným svrbením.

Šteňa pocitu svrbenia neodolá a bude si kožu cez deň, v noci škrabať. Škrabanie kože môže byť veľmi škodlivé a vedie k porušeniu pokožky a jej krvácaniu, čo môže v konečnom dôsledku spôsobiť ďaleko závažnejšie kožné problémy.

Dobrá správa je, že existuje mnoho spôsobov, ako minimalizovať riziko vysychania kože a udržiavať srsť šteňaťa v optimálnom stave.

Kefovanie

Jedným z najlepších spôsobov, ako predchádzať vysychaniu kože u šteniat, je kefovanie srsti. Zakaždým, keď šteňa kefujete, odstraňujete šupinky suchej kože z jej povrchu. Pokiaľ sa tieto šupinky priebežne neodstraňujú, dráždia kožu, čo vedie k svrbeniu.

Kefovaním tiež podporujete vývoj tukových žliaz v koži šteňaťa. Tieto žľazy hrajú dôležitú úlohu pri udržiavaní dobrého stavu kože a srsti vášho šteňaťa. Ak budete šteňa kefovať už od útleho veku, zvykne si na pravidelnú starostlivosť o srsť a bude aj v dospelosti vnímať kefovanie ako príjemnú skúsenosť.

Olivový olej

Olivový olej je priamo nabitý prospešnými mastnými kyselinami, ktoré vyživujú kožu vášho psa. mastné kyseliny, napr. omega 3 kyselina, sú pre vývoj kože a srsti šteňaťa úplne zásadné. Ak denne pridáte pár kvapiek olivového oleja do kŕmneho prídelu šteňaťa, môže to stav kože zásadne ovplyvniť, najmä ak už šteňa suchou kožou trpí.

Šampón pre šteňatá

Špeciálne šampóny môžu šteniatku v období vývoja srsti veľmi prospieť. Väčšina šampónov obsahuje rôzne oleje a prísady, ktoré zlepšujú pružnosť pokožky vášho psa. Tieto špeciálne prísady tiež pomáhajú pri regenerácii a výžive kože, ktorá má tendenciu mierne vysychať.

V každom prípade sa uistite, že pri šampónovaní šteňaťa používate špeciálny šampón pre psov, a nie šampón určený ľuďom. Šampóny na vlasy nie sú určené pre domácich miláčikov a v skutočnosti môžu narobiť viac škody ako úžitku. Požiadajte veterinára, aby vám odporučil šampón optimálny pre veľkosť a plemeno vášho psa.

Hydratácia

Existuje celý rad dôvodov, prečo by váš pes mal byť vždy dostatočne hydratovaný. Jedným z nich je, že u dehydrovaného šteňaťa môžu vzniknúť kožné problémy. Medzi kožné príznaky dehydratácie patrí strata pružnosti kože a tvorba vrások či záhybov. Pokiaľ si tieto príznaky všimnete, uistite sa, že pes má neustále prístup k čistej pitnej vode. Ak šteňa odmieta piť, vezmite ho k veterinárovi. Mohlo by ísť o nejaký vážnejší zdravotný problém.

Výber správneho krmiva

Stav srsti a kože šteňaťa ovplyvňuje aj typ krmiva, ktorý zvieraťu dávate. Ak hľadáte kompletnú receptúru pre psov, ktorá preukázateľne podporuje dobrý stav kože, uvažujte o krmive PURINA® PRO PLAN® SENSITIVE SKIN. Toto diétne krmivo bolo vytvorené špeciálne s cieľom riešiť kožné problémy psov.

S každou miskou tohto krmiva sa budú kožné problémy, súvisiace s citlivosťou šteňaťa na určité zložky stravy, zmierňovať. Toto krmivo totiž obsahuje vybrané zdroje proteínov (viac ako 90 % z lososa) a tiež živiny prospievajúce koži, napr. zinok, esenciálne mastné kyseliny a vitamíny A, E a B.

Viac informácií o tomto diétnom krmive nájdete tu.