S nadšením pre vašich miláčikov.
Pro Plan
Starostlivosť o kožu u dospelých mačiek

Starostlivosť o kožu u dospelých mačiek

2 min. čítanie
Pro Plan
Sponzorované Pro Plan
According to the World Health Organization, is "a state of complete physical, mental and...Zobraziť viac

Podporte skvelý vzhľad vašej mačky a doprajte jej krmivo plné živín pre zdravú kožu a srsť

Krmivo PURINA® PRO PLAN® DERMA CARE pripravené veterinármi a odborníkmi na výživu obsahuje špecifickú kombináciu živín, ktorá podporuje zdravú kožu a krásnu srsť. Pridaná vláknina pomáha bezpečne a jemne posúvať požité chlpy tráviacim traktom a kontrolovať tak tvorbu zmotkov chlpov.

Ako sa starať o kožu dospelých mačiek?

Mačky sú mimoriadne čistotné zvieratá a o väčšinu starostlivosti o srsť sa postarajú inštinktívne samé. Pamätajte však, že mačky milujú pozornosť a že takmer každá mačka má rada česanie. Pokiaľ budete mačke so starostlivosťou o srsť pomáhať, upevní to vaše vzájomné puto.

Aké sú výhody starostlivosti o srsť?

Okrem toho, že pri starostlivosti o srsť prehĺbite vzájomný vzťah so svojou mačkou, vyčesávanie má aj ďalšie výhody. Kefovanie a česanie stimuluje krvný obeh a zlepšuje svalový tonus, odstraňuje uvoľnené chlpy a minimalizuje tak veľkosť a množstvo trichobezoárov tvorených v žalúdku, uhladzuje srsť a zlepšuje tak jej izolačné vlastnosti, stimuluje žľazy pri korienkoch jednotlivých chlpov, čo zvyšuje.(…kde toto pokračuje?)

Aké sú tipy na starostlivosť o mačaciu srsť?

Vyčesávanie srsti by malo byť od útleho veku mačky súčasťou každodennej interakcie s majiteľom (najlepšie už od mačiatka). Zaobstarajte si kvalitné vybavenie, ktoré vydrží po celý život mačky. K dispozícii sú špeciálne nástroje na starostlivosť o krátkosrsté a dlhosrsté mačky. V každom prípade budete potrebovať hrebeň a možno aj niektoré ďalšie potreby, ktoré predávajú špecialisti na starostlivosť o srsť mačiek.

U krátkosrstých mačiek používajte raz týždenne jemný kovový hrebeň. Na odstraňovanie odumretých chlpov použite tiež kefu z prírodných alebo gumových štetín. Jemne kefujte alebo česajte mačku po srsti. Štetinovou kefou jej potom vyčesávajte srsť smerom k hlave a potom ju opäť uhlaďte.

Dlhosrsté mačky česajte denne kefou alebo špeciálnou rukavicou. Pokiaľ v srsti narazíte na uzlíky chlpov, jemne ich prstami vytiahnite, alebo ich opatrne odstrihnite nožnicami so zaoblenými špičkami alebo špeciálnym nástrojom pre starostlivosť o srsť. Ak sa mačke vyčesávanie nepáči, skúste jej ponúknuť maškrtu alebo ju pochváľte a jemne sa ju snažte prinútiť, aby sa nechala česať. Čoskoro by sa mala upokojiť.

Ako by mala vyzerať zdravá koža?

Vďaka pravidelnej starostlivosti o srsť máte možnosť kontrolovať stav kože vašej mačky. Na základe individuálneho genetického vývoja zvieraťa majú mačky buď ružovú, alebo čiernu kožu. Na koži by nemali byť chrasty, čierne alebo biele fliačky, masy, hrčky, šupinky, infikované či zapálené miesta. Koža by tiež nemala svrbieť. Srsť by mala byť jemná a žiarivá bez zlomených chlpov, lysín alebo lupín. Mačky pĺznu po celý rok, najviac však v lete a na jeseň.

Mnoho mačiek, najmä dlhosrstých, môže mať citlivú kožu alebo byť náchylných na tvorbu zmotkov chlpov. Správny výber krmiva s vitamínmi A, C, E, zinkom, omega-3 a omega-6 polynenasýtenými mastnými kyselinami tvorí špecifickú kombináciu živín v krmivách PURINA® PRO PLAN® DERMA CARE, ktoré preukázateľne prispievajú k udržaniu zdravej kože a krásnej srsti. Vysoký obsah bielkovín a kombinácia vitamínov a minerálnych látok taktiež pomáha obmedzovať nadmernú stratu srsti. Vysoko chutná receptúra s lososom a ďalšími kvalitnými zložkami uspokojí aj tie najmaškrtnejšie mačky a kontroluje aj tvorbu zmotkov chlpov.