Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
S nadšením pre vašich miláčikov.
Prečo sú psy dobrými spoločníkmi

Prečo sú psy dobrými spoločníkmi

2 min. čítanie
According to the World Health Organization, is "a state of complete physical, mental and...Zobraziť viac

Psy si skutočne zaslúžia prezývku „najlepší priateľ človeka". Sú to verné, inteligentné, oddané a láskavé tvory a je známe, že ich spoločnosť zlepšuje našu fyzickú a duševnú pohodu.

Výhody života so psom

Nie je nič lepšie, ako dlhá prechádzka počas chladného jarného rána s vašim štvornohým priateľom po boku. Alebo výraz radosti na tvári vášho psa, keď zdvihnete loptičku a on vie, že je čas ísť sa hrať do parku! Dokonca aj oddych doma je príjemnejší, keď máte pri sebe svojho psieho priateľa (on cíti to isté).

Existuje staré a nepochybne pravdivé príslovie, že láska, ktorú dávame zvieratám, sa nám desaťnásobne vráti.

Skôr ako sa pustíte do výberu vášho nového štvornohého priateľa, si však musíte všetko dobre premyslieť. Starostlivosť o psa môže byť veľmi náročná. Je to celoživotný záväzok, pretože váš pes bude od vás závislý pomerne veľa rokov.

Ak ste si istý, že budete mať na psa dostatok času, že vám váš životný štýl umožní sa oňho plnohodnotne starať, a ak ste si naštudovali vlastnosti a osobnosti rôznych plemien psov, aby ste našli najviac vyhovujúceho spoločníka, môžete sa tešiť na nespočetné výhody života so psom.

Vedeli ste, že...?

 • Štúdie preukázali, že majitelia psov majú nižší krvný tlak a nižšiu hladinu cholesterolu ako ľudia, ktorí doma psa nemajú. Ľudia, ktorí majú psa, majú aj nižšie riziko vzniku menej závažných, či vážnych zdravotných problémov.
 • Majitelia psov majú vo všeobecnosti silnejší imunitný systém, vďaka čomu sú zdravší a za svoj život prekonajú menej chorôb a infekcií. Majitelia psov navštevujú lekára menej ako ľudia, ktorí nemajú domáceho miláčika a je taktiež menej pravdepodobné, že budú potrebovať užívať lieky.
 • Ak má človek psa, rýchlejšie sa zotavuje z chorôb a dokonca má väčšiu šancu na úplné zotavenie z infarktu.
 • Deti, ktoré žijú v domácnosti s chlpatým priateľom, majú v škole nižší počet zameškaných hodín zo zdravotných dôvodov.
 • Deti s chronickým ochorením často lepšie zvládajú liečbu, ak majú doma psa.
 • Psy vzbudzujú pocit emocionálnej pohody, pretože nám poskytujú bezpodmienečnú lásku a náklonnosť. Preto sú skvelými spoločníkmi pre osamelých ľudí, ktorým poskytujú útechu.
 • Život so psom môže ľuďom pomôcť prekonať osobnú traumu spôsobenú napríklad smrťou milovanej osoby.
 • Spoločnosť psa môže ľuďom pomôcť prekonať aj psychické ťažkosti a cítiť sa opäť lepšie.
 • Pravidelné venčenie psa nepochybne zlepší vašu fyzickú kondíciu a pomôže vám udržať si pevné zdravie!
 • Na prechádzkach sa stretnete s inými majiteľmi psov – vy a váš pes tak budete mať možnosť nadviazať nové priateľstvá.
 • Prechádzky sú tiež skvelou príležitosťou zabudnúť na všetky starosti a stráviť kvalitný čas s vašim verným priateľom.

Okrem všetkých týchto výhod by ste nemali zabúdať na to, že mať psa je predovšetkým obrovská zábava. Pes vás dokáže rozosmiať, bude na vás oddane čakať po náročnom dni strávenom v práci a takmer vždy, keď potrebujete útechu, ho môžete objať alebo vziať si ho do náručia.