S nadšením pre vašich miláčikov.
7 najlepších psov so zlatou srsťou, ktoré môžete privítať v rodine

7 najlepších psích plemien so zlatou srsťou

2 min. čítanie
According to the World Health Organization, is "a state of complete physical, mental and...Zobraziť viac

Objavte vďaka nášmu výberu niektoré z najkrajších šteniatok so zlatou srsťou. Od gaštanových odtieňov, až po červené a sýte mahagónové – prinášame vám niekoľko najlepších spoločníkov s lesklou srsťou, na ktoré sa nebudete môcť vynadívať.

Kokeršpaniel

Kokeršpaniele sa vyskytujú v mnohých krásnych odtieňoch – od svetlej krémovej, až po čiernu. A ak milujete zlaté psy, máte šťastie. Nádherné ryšavé odtiene sú bežné aj u kokeršpanielov. Ak poznáte dôveryhodný salón pre psov, ktorý môžete pravidelne navštevovať, a ak každý deň venujete niekoľko minút kefovaniu, máte zaručené, že váš zlatý člen rodiny bude vyzerať stále dobre.

Jazvečík

Tento psík je skvelý spoločník a jedno z najkrajších plemien ryšavých psov. Jazvečíky sa vyskytujú v mnohých farebných variantoch, a to v dvoch hlavných odtieňoch. Ale práve za tými so zlatou srsťou sa ľudia na prechádzkach obracajú najčastejšie. Sú síce známe svojím minimálnym pĺznutím, ale to neznamená, že nebudú potrebovať vašu starostlivosť. Dlhosrsté jazvečíky si vyžadujú, aby ste im srsť niekoľkokrát týždenne upravovali, a to z toho dôvodu, aby sa im nezamotávala.

Írsky seter

Pri tomto elegantnom loveckom plemene si môžete vybrať z mnohých odtieňov zlatej farby. Írske setre sú známe svojou bohatou gaštanovou a mahagónovou srsťou. Ich hodvábny a rovný kožuch vyzerá ako z reklamy. Ako správny majiteľ však musíte vedieť, že pravidelné česanie udržuje ich srsť lesklú a bez zamotania.

Vyžla / maďarský krátkosrstý stavač

Jedným z najobľúbenejších zlatých plemien je maďarský krátkosrstý stavač. Vďaka červenkastým odtieňom, ktoré zdobia ich srsť, je veľmi ťažké ich prehliadnuť. Jedným z dôvodov, prečo milovať tieto psy, je aj to, že starostlivosť o ne je pomerne jednoduchá. Jediné, čo potrebujú, je česanie aspoň raz do týždňa.

Zlatý retríver

Zlatého retrívera netreba predstavovať. Je obľúbený po celom svete a každý ho spozná okamžite. Hoci má toto šteňa v názve slovo „zlatý", existujú aj varianty srsti tohto plemena s medeným nádychom. Bez ohľadu na farbu však počítajte s tým, že ich hustú srsť treba pravidelne upravovať. Na oplátku za túto starostlivosť získate verného a milujúceho spoločníka, pripraveného byť svojmu majiteľovi najlepším priateľom na celý život.

Shiba-inu

Shiba-inu je s jej ohnivou oranžovo-červenou farbou a líščím vzhľadom ideálna na fotografie na Instagram. Ak teda chcete mať vo svojom živote ryšavého psa, tieto šteniatka stoja za zváženie. Sú to priateľské, aktívne a veľmi čistotné psy. Pokiaľ ide o ich čistiace rituály, veľmi často sa dokonca prirovnávajú k mačkám. Ako majiteľ im môžete raz týždenne pomôcť s česaním, aby ste odstránili uvoľnené a odumreté chlpy.

Rodézsky ridžbek

Tieto psy sa vyskytujú v rôznych farbách vrátane ryšavého odtieňa, ktorý je podobný pšenici. Ich charakteristickým znakom je hrebeň srsti na chrbte a krátka lesklá srsť, ktorá je nenáročná na údržbu a starostlivosť o ňu by mala byť pre majiteľov naozaj jednoduchá. Krátku srsť možno upravovať niekoľkokrát týždenne pomocou gumovej rukavice.