S nadšením pre vašich miláčikov.
Obľúbené mená pre vášho nového psieho priateľa

Obľúbené mená pre vášho nového psieho priateľa

2 min. čítanie
According to the World Health Organization, is "a state of complete physical, mental and...Zobraziť viac

Hľadáte to najlepšie meno pre fenku? Pripravili sme si pre vás zoznam najlepších mien pre psov, pri ktorých si určite poviete „to je ono".

Nájdite pre svoju novú fenku nezabudnuteľné meno, ktoré jej bude dokonale sedieť. Zo všetkých skvelých návrhov, ktoré sme zostavili, vám určite padne do oka aspoň jeden z nich.

Mená pre sučky / Naše obľúbené mená pre sučky

  • Maggie
  • Bella
  • Coco
  • Lucy
  • Molly
  • Luna
  • Poppy
  • Daisy
  • Abby
  • Lola

Celebrity a ich mená pre sučky

Slávne osobnosti a ich psíky môžu byť pre vás pri výbere mena skvelou inšpiráciou. Pozrite sa, či by niektoré z nich mohlo sedieť vášmu šteniatku.

Victoria Beckham - Scarlet
Ariana Grande - Coco Chanel
Paris Hilton - Tinkerbell
Hugh Jackman – Mocha

Mená pre fenky, ktorým by ste sa mali vyhnúť

Hoci neexistujú žiadne pravidlá pre výber mena vášho šteňaťa, mali by ste sa uistiť, že pes bude na váš výber reagovať.

Dlhé mená pre sučky

Dobré meno pre psa je zvyčajne krátke. Všetko, čo má viac ako dve slabiky, by mohlo vášho psa zmiasť, alebo by bolo príliš dlhé pre jeho obmedzenú pozornosť. Dobrou radou je teda vyhnúť sa akýmkoľvek dvojslovným menám, či menám písaným cez spojovník. Mená ako Vivienne a Anastasia-Rose sa na prvý pohľad môžu zdať ako ideálne mená, no jedného dňa ich budete musieť zakričať cez celý park a zrazu zistíte, že pri krotení temperamentného psa, ktorý sa práve hrá na naháňačku, vôbec nefungujú.

Mená pre sučky s príliš veľkým počtom spoluhlások

Príliš veľa spoluhlások spôsobuje, že mená sú komplikované a ťažko sa vyslovujú, najmä keď chcete k sebe privolať psa. Na praktické účely je Lucy určite lepšie ako Lucille, a taktiež Murphy je lepšie ako McMurphy.

Mená podobné psím povelom

Vyhnite sa výberu mena pre psa, ktoré znie podobne ako povely, napríklad „nie", „sadni", alebo „aport", inak dostanete od vášho šteňaťa veľa zmätených pohľadov. Sed, En, Nell sú príliš podobné povelom, na ktoré chcete, aby váš pes reagoval bez väčšieho zaváhania.

Neslušné mená pre sučky

Ďalším dôležitým pravidlom pri pomenovaní psov je vyhnúť sa akémukoľvek menu, ktoré by vám bolo nepríjemné kričať cez celý park. Obmedzte teda svoj humor tak, aby ste to na verejnosti ustáli bez začervenania.

Teraz, keď už poznáte všetky potrebné tipy, ako vybrať najlepšie meno pre vašu fenku, môžete sa začať zaoberať tým, ako zabezpečiť vášmu šteniatku skvelý štart tým, že ho zoznámite s jeho novým domovom a záhradou.