S nadšením pre vašich miláčikov.
Vyberte ideálne meno pre nové šteňa vo vašom živote

Vyberte ideálne meno pre nové šteňa vo vašom živote

1 min. čítanie
According to the World Health Organization, is "a state of complete physical, mental and...Zobraziť viac

Ak práve hľadáte meno pre svoje nové šteňa, máme pre vás niekoľko nápadov. Zo všetkých skvelých mien, ktoré sme pre vás zozbierali, vás určite zaujme aspoň jedno.

Naše obľúbené mená pre psov:

  1. Rocky
  2. Buddy
  3. Max
  4. Charlie
  5. Alfie
  6. Leo
  7. Bear
  8. Cooper
  9. Bailey
  10. Jack

Tipy, ako vybrať správne meno pre psa

Pri výbere správneho mena pre vaše šteňa treba mať na pamäti niekoľko vecí:

Neponáhľajte sa

Je lákavé dať šteniatku meno hneď, ako ho prinesiete domov, ale vedzte, že sa oplatí niekoľko dní počkať. Najskôr spoznajte jeho osobnosť, objavte špecifiká v jeho správaní a spôsob, akým sa bude prejavovať. Vymyslieť meno, ktoré skutočne zodpovedá jedinečnosti vášho šteňaťa, je oveľa prínosnejšie ako mu vybrať náhodné meno.

Vyslovte ho nahlas

Kľúčovým testom, ktorý môže rozhodnúť o správnom mene pre vášho psa, je vyslovenie mena nahlas. Je obrovský rozdiel počuť, ako meno rezonuje v miestnosti, alebo ako znie vonku. Vyslovuje sa ľahko, alebo sa vám pri ňom zamotáva jazyk? Dokážete ho bez problémov vysloviť trikrát či štyrikrát za sebou, alebo pri druhom vyslovení zalapáte po dychu?

Zistite, ako to vidí vaše šteňa

Vezmite svoje šteňa na prechádzku a sledujte, ako reaguje, keď počuje svoje budúce meno nahlas. Ak sa pri vyslovení svojho mena otočí a pozrie na vás, je to dobré znamenie. Ak pri tom energicky vrtí

chvostom, určite ste na dobrej ceste. Ak vás však pes úplne ignoruje, pravdepodobne to musíte skúsiť znova. Hľadáte ešte viac nápadov? Pozrite si náš článok plný inšpirácie pre mená psov veľkých plemien. Ak máte v rodine šteniatko menších rozmerov, určite máme tipy aj pre vás. Tu je náš výber najlepších mien pre psíky malých plemien.