S nadšením pre vašich miláčikov.
Pro Plan
Mačky s citlivým trávením

Mačky s citlivým trávením

2 min. čítanie
Pro Plan
Sponzorované Pro Plan
According to the World Health Organization, is "a state of complete physical, mental and...Zobraziť viac

Postarajte sa o to, aby vaša mačka mala skvelý život a doprajte jej krmivo pre bezproblémové trávenie.

Krmivo PURINA® PRO PLAN® DELICATE, vyvinuté veterinárnymi lekármi a odborníkmi na výživu, je kompletné krmivo pre dospelé mačky s citlivým trávením a pre hladné mačky. Špeciálne vyvinuté krmivo obsahuje jedinečnú kombináciu živín OPTIDIGEST®, ktorá preukázateľne podporuje zdravé trávenie prostredníctvom prírodných prebiotík. Vysoko chutná receptúra s morčacím mäsom a ďalšími zložkami uspokojí aj tie najnenásytnejšie mačky.

Ako vybrať vhodnú stravu pre dlhý a nádherný život mačky?

Veríme, že výživa je najlepším základom pre dlhý a zdravý život vašej mačky. Využitím sily vedy umožňuje PURINA® PRO PLAN® majiteľom mačiek poskytnúť svojim miláčikom stravu, ktorá spĺňa ich nutričné požiadavky a zároveň ponúka odborné rady pre každý okamih a fázu života mačky.

Mačky sú mäsožravce a ich tráviaci trakt a metabolizmus sú nastavené na spracovanie živočíšnych tkanív s vysokým obsahom bielkovín a tukov. Mačky potrebujú určité aminokyseliny a mastné kyseliny, ktoré sa nachádzajú výlučne v živočíšnych tkanivách (napr. taurín alebo kyselina arachidónová). To znamená, že mačky nemôžu jesť vegetariánsku stravu.

Aké môžu byť príznaky zlého trávenia?

Ak mačka nesprávne trávi potravu, pravdepodobne bude mať jeden z najčastejších príznakov zlého trávenia, ktorým je zle tvorená stolica alebo hnačka. Mačka môže zvracať, chudnúť, mať matnú srsť, alebo sa javiť apatická. Ak u svojej mačky spozorujete niektorý z týchto príznakov a máte podozrenie, že by mohol súvisieť s trávením, poraďte sa so svojím veterinárom.

Sme presvedčení, že v starostlivosti o vašu mačku nemôžeme prehliadnuť ani ten najmenší detail. Kvalita a bezpečnosť krmiva pre mačky je našou najvyššou prioritou. Každá zložka a živina v krmive je odborne a starostlivo vybraná tak, aby poskytovala zmysluplné a vedecky podložené zdravotné benefity pre vašu mačku. A dobré trávenie je jednou z najdôležitejších podmienok pevného zdravia. Trávením a vstrebávaním prospešných látok v krmive získavajú mačky všetky živiny, ktoré potrebujú na udržanie dokonalej kondície.

Vysokokvalitné bielkoviny pomáhajú mačkám udržiavať svalovú hmotu, podporujú dobrý stav kože a srsti a sú nevyhnutné pre optimálnu funkciu imunitného systému. Vyvážená strava pre mačky by mala obsahovať aj optimálne množstvo kvalitných tukov vrátane omega-3 a omega-6 mastných kyselín, vybranú vlákninu na zlepšenie trávenia a vitamíny a minerálne látky na udržanie dobrého zdravotného stavu. Dôležitým zdrojom energie sú aj dobre stráviteľné sacharidy.

Akú výživu potrebuje citlivá mačka a akú ocení vyberavá mačka?

Ak vaša mačka dostáva výnimočne kvalitnú stravu, nepochybne to pomôže zlepšiť jej trávenie. Ak má vaša mačka citlivé trávenie, alebo dokonca mierne tráviace problémy, bude pre ňu prospešné naše krmivo DELICATE pripravené z vybraných zdrojov bielkovín, ktoré znižuje pravdepodobnosť nežiaducej reakcie na krmivo. Vysoko chutnú receptúru určite ocenia aj nenásytné mačky.

Kombinácia živín OPTIDIGEST® podporuje zdravé trávenie vďaka obsahu prebiotík. Obsahuje taktiež receptúru s obmedzeným počtom zdrojov bielkovín, ktorá pomáha zvyšovať toleranciu potravy a znižuje riziko nežiaducich potravinových reakcií, receptúru špeciálne vyvinutú na podporu zdravia obličiek a vysoko chutnú receptúru s morčacím mäsom a ďalšími kvalitnými zložkami, ktoré uspokoja aj tie najnenásytnejšie mačky.