S nadšením pre vašich miláčikov.
Siamská mačka

Siamská mačka

Siamská mačka je stredne veľké plemeno s dlhým, štíhlym telom, ktoré je pôvabné a elegantné, ale stále pôsobí svalnatým dojmom. Telo je dobre vyvážené a atletické, nohy sú štíhle a labky malé a oválne. Hlava pri pohľade z tváre pripomína trojuholník, ktorý sa zužuje v rovných líniách do jemného ňufáka. Uši sú veľké a špicaté a sú nasadené tak, aby kopírovali línie trojuholníka. Oči majú orientálny tvar a sú sklonené smerom k nosu. Chvost je dlhý, zužujúci sa a bez záhybov. Krátka, jemná a priliehajúca srsť má bledú hlavnú farbu tela je svetlá s tmavšími intenzívne sfarbenými bodkami. Farebné body sa rozširujú len na oblasť masky tváre, uší, nôh a chvosta, čo sú chladnejšie časti tela. Vyskytuje sa v širokej škále farieb. Farba očí vo všetkých farbách a vzoroch srsti bude žiarivo intenzívna modrá.

Čo je treba vedieť
  • Veľmi aktívna a zvedavá mačka
  • Spoločenská a závislá mačka
  • Veľmi zhovorčivá mačka
  • Štíhla a elegantná mačka
  • Mačka vyžaduje starostlivosť o srsť raz týždenne
  • Nehypoalergénne mačky
  • Mačka s možnosťou chodiť von
  • Môže si vyžadovať zoznámenie před spolužitím s deťmi

Osobnosť

Siamská mačka je pravdepodobne rovnako známa pre svoju hlasnú povahu ako pre svoj klasický vzhľad. Toto plemeno je zvyčajne spoločenské, extrovertné a môže byť mimoriadne hlučné. Siamské mačky si vyžadujú pozornosť a byť súčasťou rodiny. Nie je to ideálna mačka pre niekoho, kto je celý deň v práci, pretože nerady zostávajú samy - riešením môžu byť dve siamské mačky z vrhu! Siamské mačky sú veľmi inteligentné a treba ich zabaviť. Pre ich zábavu by mali byť k dispozícii hračky a škrabadlá a možno ich naučiť aportovať hračky.

Pôvod

Krajina pôvodu: Thajsko (pôvodne Siam)

Siamská mačka je jedným z najobľúbenejších plemien mačiek v Spojenom kráľovstve - počtom je druhá za britskou krátkosrstou mačkou. Je to pravdepodobne jedno z najľahšie rozpoznateľných plemien. Siamská mačka pochádza z dnešného Thajska a existuje už stovky rokov. Legenda hovorí, že siamské mačky boli posvätné a strážili budhistické chrámy. Siamské mačky boli do Británie dovezené v 80. rokoch 19. storočia. Pôvodné sfarbenie siamských mačiek bolo klasické tulenie hnedé body s teplým krémovým sfarbením tela, ale chovatelia na západe vyvinuli viac farieb tým, že do chovného plánu zaradili iné plemená mačiek. Pôvodné siamské mačky mali prižmúrené oči a ohnutý chvost, ktoré sa dnes považujú za vážne chyby.

Zdravie

Výživa

Starostlivosť

Najlepšie plemená mačiek pre deti