S nadšením pre vašich miláčikov.
Ruská modrá mačka

Ruská modrá mačka

Ruská modrá mačka je stredne veľká až veľká, má elegantné, ladné telo a dlhé, štíhle nohy. Kočka chodí akoby na špičkách. Hlava má klinovitý tvar s výraznými fúzikmi a veľkými ušami. Žiarivo zelené oči sú posadené široko od seba a majú mandľový tvar. Srsť je dvojitá s veľmi hustou podsadou a je jemná, krátka a mäkká. Textúrou sa srsť ruskej modrej mačky veľmi líši od všetkých ostatných plemien a je najvernejším meradlom tohto plemena. Aj keď má názov ruská modrá, niekedy sa vyskytujú aj čiernobiele ruské mačky. U najobľúbenejšej modrej variety je farba srsti jasne rovnomerná modrá so strieborným leskom.

Čo je treba vedieť
  • Hravá a zvedavá mačka
  • Priateľská, ale nezávislá mačka
  • Tichá mačka
  • Štíhla a elegantná mačka
  • Mačka vyžaduje starostlivosť o srsť raz týždenne
  • Nehypoalergénne mačky
  • Mačka s možnosťou chodiť von
  • Môže si vyžadovať zoznámenie před spolužitím s deťmi

Osobnosť

Ruské modré mačky sú tiché a citlivé, niekedy plaché a zdržanlivé, ale vraj sú nesmierne verné svojmu vyvolenému človeku. Môžu byť opatrné voči cudzím ľuďom a trvá im istý čas, kým si s človekom vytvoria priateľský vzťah. Po usadení sa v láskyplnom prostredí sa rady hrajú s hračkami, rady skáču, šplhajú a pretekajú sa, sú mimoriadne obratné a ľahkonohé.

Pôvod

Krajina pôvodu: Rusko

Ruská modrá mačka bola pôvodne známa ako archanjelská mačka, pretože sa údajne dostala do Európy na palube lodí z ruského prístavu s týmto názvom (Archangeľsk). Bola známa aj ako španielska mačka a maltézska mačka, najmä v USA, kde sa tento názov udržal až do začiatku storočia. Existujú však presvedčivé dôkazy, ktoré túto mačku spájajú s Ruskom. Veľký počet mačiek s podobným sfarbením srsti sa nachádza v Škandinávii a ich hustá srsť svedčí o živote v severnom podnebí. Hoci sa za typickú farbu tohto plemena považuje modrá, sú známe aj čierne a biele ruské mačky. Tieto farby vznikli počas druhej svetovej vojny, keď sa niekoľko zvyšných ruských modrých mačiek krížilo s britskými modrými a siamskými mačkami, aby sa zachoval ich počet.

Zdravie

Výživa

Starostlivosť

Najlepšie plemená mačiek pre deti