S nadšením pre vašich miláčikov.
Mainská mývalia mačka

Mainská mývalia mačka

Mainská mývalia mačka, najväčšia zo všetkých plemien mačiek, má mohutné svalnaté telo a silné nohy. Hlava má hranatý ňufák a veľké uši držané široko a vysoko. Srsť je dlhá a hustá a pozostáva z podsady pokrytej výraznou lesklou, nepremokavou vrchnou srsťou. Srsť na hlave, krku a pleciach je kratšia a jej dĺžka sa zväčšuje na chrbte, bokoch a chvoste. Srsť na bruchu a brušných partiách je plná a huňatá. Na ušiach sa začína chrasta, ktorá je u samcov ťažšia ako u samíc. Chvostová srsť je dlhá a splývavá. Uši majú chumáčiky. Aj na labkách sú chumáče, ktoré vytvárajú efekt snehovej podkovy. Plemeno mainských mývalích mačiek sa vyskytuje v 30 alebo viacerých farebných variantoch. Oči môžu byť zelené, zlaté alebo medené - u bielych mačiek je možné mať modré alebo nepárne oči.

Čo je treba vedieť
  • Veľmi aktívna a zvedavá mačka
  • Spoločenská a závislá mačka
  • Zhovorčivá mačka
  • Mačka väčšej veľkosti
  • Mačka vyžaduje každodennú starostlivosť o srsť
  • Nehypoalergénne mačky
  • Mačka žijúca vonku
  • Mačky vhodné pre rodiny s deťmi

Osobnosť

Mainské mývalie mačky majú milú povahu a sú veľmi hravé a priateľské. Majú rady ľudskú spoločnosť a sú dobrými domácimi miláčikmi. Pravdepodobne kvôli ich skromnému pôvodu ich často nájdete schúlené na tých najzvláštnejších miestach. Majú rady život vonku, a preto potrebujú možnosť šplhať sa a simulovať lov. Mainské mývalie mačky sa vyznačujú nádherným tichým cvrlikaním, ktoré vydávajú.

Pôvod

Krajina pôvodu: USA

Predkovia mainskej mývalej mačky boli dlhosrsté mačky, ktoré do amerického štátu Maine priviezli námorníci v 50. rokoch 19. storočia. Tieto mačky sa krížili s miestnymi krátkosrstými mačkami. Potomkovia boli veľké, silne stavané mačky s polodlhou srsťou a chvostom pripomínajúcim chvost mývala, preto sa im hovorí mainské mývalie. Mačky si vytvorili hustú a hustú srsť, aby vydržali extrémne zimy v štáte Maine. Už v 60. rokoch 19. storočia sa konali špeciálne výstavy mainských mývalích mačiek a toto plemeno sa stalo veľmi obľúbeným domácim miláčikom. V 80. rokoch 20. storočia boli mainské mývalie mačky dovezené do Spojeného kráľovstva.

Zdravie

Výživa

Starostlivosť

Najlepšie plemená mačiek pre deti