S nadšením pre vašich miláčikov.
Bengálská kočka

Bengálská kočka

Bengálska mačka je veľká, elegantná a veľmi svalnatá mačka s hrubým chvostom, ktorý sa nesie nízko. Divoký vzhľad bengálskej mačky umocňuje jej charakteristická hustá a luxusná strakatá alebo mramorovaná srsť. Jej široká hlava má malé uši a výrazné vlásočnice a oči sú čierno lemované a majú mandľový tvar. Chvost je hrubý a zužuje sa do čiernej špičky. Neexistuje žiadne iné plemeno mačky, ktoré by vykazovalo efekt zlatého alebo perleťového poprašku (trblietania), ktorý sa vyskytuje na niektorých bengálskych mačkách a môže byť veľmi náročné kvôli vysokej aktivite.

Čo je treba vedieť
  • Veľmi aktívna a zvedavá mačka
  • Spoločenská a závislá mačka
  • Veľmi zhovorčivá mačka
  • Štíhla a elegantná mačka
  • Mačka vyžaduje starostlivosť o srsť raz týždenne
  • Nehypoalergénne mačky
  • Mačka žijúca vonku
  • Môže si vyžadovať zoznámenie před spolužitím s deťmi

Osobnosť

Bengálske mačky majú láskavú povahu. Majú mimoriadne energickú a hravú povahu. Bengálske mačky sú inteligentné a zdá sa, že sa na všetko okolo seba pozerajú ako na "dá sa s tým hrať?". Sú pohyblivé, rady šplhajú a môžu byť hlasné s charakteristickým hlasom, ktorý bol opísaný ako vrčanie alebo cvrlikanie, alebo ako zvláštny štrkovitý zvuk. Bengálske mačky sú veľmi hlasné plemeno a majú širokú slovnú zásobu, ktorá môže byť občas dosť ostrá, najmä v neznámych situáciách. Počas dňa potrebujú spoločnosť, aby sa nenudili, ako aj príležitosti na šplhanie a simuláciu lovu.

Pôvod

Krajina pôvodu: USA

Bengálska mačka je relatívne nové plemeno mačky, ktorépôvodne vzniklo krížením ázijskej leopardej mačky s domácou mačkou v USA. Názov bengálskej mačky je odvodený od latinského názvu jej divokého predka, Felis Bengalensis (ázijská leopardia mačka). Cieľom pri vývoji domáceho plemena bengálskej mačky bolo zachovať výraznú fyzickú podobnosť s jej krásnym divokým predkom a zároveň bolo nové domáce plemeno navrhnuté tak, aby bolo príjemným a dôveryhodným rodinným spoločníkom.

Zdravie

Výživa

Starostlivosť

Najlepšie plemená mačiek pre deti