S nadšením pre vašich miláčikov.
50 najlepších mien veľkých mačiek

50 najlepších mien veľkých mačiek

3 min. čítanie
According to the World Health Organization, is "a state of complete physical, mental and...Zobraziť viac

Vybrať najlepšie meno pre nového mačacieho priateľa nie je vždy jednoduché. Určite by ste chceli niečo jedinečné, čo sa k vašej mačke dobre hodí. Ak ste sa nedávno stali majiteľom veľkej mačky, napríklad bengálskej alebo mainskej mývalej, máme pre vás niekoľko mien veľkých mačiek, ktoré môžete zvážiť. 

Pri výbere mena pre mačku neexistuje správne alebo nesprávne riešenie a vďaka množstvu možností mien určite nájdete to najlepšie. Krátke alebo dlhé, vtipné alebo nie, inšpirované Disney alebo filmom, máme pre vás riešenie. Pozrite si niektoré z najlepších mien pre veľké mačky a vyberte si to, ktoré sa k vášmu chlpatému priateľovi hodí najviac. 

10 najlepších mien pre veľké mačky

Veľké mačky môžu byť zastrašujúce, ale môžu byť aj milujúce a priateľské. Ak teda vaša mačka dokáže byť občas trochu drzá a má postoj kráľovskej mačky, tu je niekoľko možností mien, ktoré by ste mali mať na pamäti: 

 1. Rebel 
 2. Búrka 
 3. Gepard 
 4. Puma 
 5. Vojvodkyňa 
 6. Kleopatra 
 7. Queenie 
 8. Diva 
 9. Dráčica 
 10. Medúza 

Top 10 mien veľkých mačiek 

Nasledujúce mená pre veľké mačky sú ideálne pre mačku nadpriemernej veľkosti, ktorej veľkosť len zatieni jej osobnosť. Od bohov až po televízne postavy, tu je niekoľko mien, ktoré môžu rozhodne upútať pozornosť. 

 1. Zeus 
 2. Rocky 
 3. Shrek 
 4. Thor 
 5. Rambo 
 6. Kong 
 7. Medveď 
 8. Heathcliff 
 9. Herkules 
 10. Goliáš 

10 mien veľkých mačiek inšpirovaných hrdinami kreslených filmov

Fanúšikovia kreslených filmov, všetci na palubu! Hoci technicky všetky nasledujúce mená nepatria veľkým mačkám, mysleli sme si, že z nich vyžaruje energia veľkých mačiek, tak si ich pozrite. 

 1. Seržant Tibbs 
 2. Maleficent 
 3. Pán Dark 
 4. Rajah 
 5. Mochi 
 6. Vojvodkyňa 
 7. Napoleon 
 8. Nala 
 9. Kapitánka Amélia 
 10. Zelda 

10 zábavných mien veľkých mačiek 

Chcete meno, ktoré vás rozochveje? Nie je nič zábavnejšie ako vybrať ironické meno, ktoré sa hrá s veľkou veľkosťou vašej mačky. Pozrite si nasledujúce možnosti: 

 1. Big Ben 
 2. Obrovský 
 3. Stíhačka 
 4. Bubba 
 5. Veľká noha 
 6. Blob 
 7. Shorty 
 8. Tsunami 
 9. Maxim Turbulenc 
 10. Bud Spencer 

10 skvelých mien mačiek z filmov 

Od Catbusu po Longbottoma – existuje mnoho skvelých mien pre mačky inšpirovaných filmami, ktoré sa môžu hodiť pre vášho mačacieho priateľa. Tu sú naše obľúbené: 

 1. Kočička Galore 
 2. Shuri 
 3. Leia Organa 
 4. Catbus 
 5. Butch 
 6. Carlos  
 7. Mufasa 
 8. Sultán 
 9. Hedviga  
 10. Longbottom 

Vaša mačka si zaslúži len to najlepšie a meno by nemalo byť výnimkou. Dúfame, že ste v našom zozname mien veľkých mačiek našli to pravé alebo ste sa ním aspoň inšpirovali.