Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
S nadšením pre vašich miláčikov.
Mourovatá mačka zíva pred ružovým pozadím

Top 10 zábavných mien pre mačky

5 min. čítanie
According to the World Health Organization, is "a state of complete physical, mental and...Zobraziť viac

Keď si zaobstaráte novú mačku, jedna vec si zvyčajne vyžaduje viac času a premýšľania ako iné, a to je výber mena. Či už máte radi zábavné mená pre mačky, alebo chcete, aby to bola slovná hriečka, odkaz na nerdovskú popkultúru, alebo len niečo, čo znie roztomilo, najlepšie je, ak je to krátke a sladké! Výber mena by mal v prvom rade odrážať vzhľad a osobnosť vašej mačky, takže začnite s tým.

Je váš mačací priateľ fanúšikom driemania alebo kopania vecí zo stola? Vyberte meno, ktoré odráža túto vlastnosť. Skutočne nič nepokazíte, ak svoju mačku pomenujete nejakým jednoduchým a vhodným menom, ale pre prípad, že by vám došli nápady, pripravili sme pre vás zoznam zábavných mačacích mien, z ktorých si môžete vybrať. Pozrite si ho a možno z neho získate aj nejakú inšpiráciu.

5 zábavných mien mačiek

Muffin

Toto meno je ideálne pre huňaté mačky, ako sú perzské alebo ragdoll, pretože vďaka svojej huňatosti a rozkošnému vzhľadu vyzerajú sladko ako muffin. Najlepšie na tomto mene je, že ho môžete zmenšiť na Muffy. Hoci toto meno určite vyčarí úsmev na tvári každému, získa vám aj body u vašich priateľov, ktorí sú fanúšikmi sladkých dobrôt.

Vlasta

Výber zdanlivo ľudského mena pre vašu mačku je vtipný sám o sebe, ale vybrať slovnú hračku, ktorá odkazuje na jej srsť podobnú vlasom, znamená prekročiť hranice snahy byť nielen originálny, ale aj kreatívny. Pre bezsrstú mačku to nie je dobrá voľba, ale ak si nepotrpíte na iróniu, rozhodne sa do nej pustite.

Lizzie

Je vaša mačka rovnako odvážna a slobodomyseľná ako Lizzie Bennetová, hlavná postava románu Jane Austenovej Pýcha a predsudok? Prejavte uznanie literárnemu umeniu a použite toto meno pre svojho chlpatého priateľa, je pravdepodobné, že sa k nemu bude hodiť, pretože všetky mačky majú genetické predispozície k nezávislosti.

Bublina

Jedno z najlepších zábavných mien pre mačky je Bublina a je skvelé pre mačku, ktorá má rada všetko bublinkové - či už ide o jej osobnosť alebo lásku k vode (čo nie je veľmi bežné, ale existuje niekoľko mačiek, ktoré majú túto vlastnosť). Hodilo by sa aj pre zlomyseľnú mačku, pretože ak sa ju pokúsite pokarhať nahnevaným vyslovením jej mena, určite sa usmeje. Alternatívne prezývky by mohli byť Bubba, Bubs alebo Bubzilla.

Holubica

Chcete všetkých zmiasť? Dajte svojej novej mačke meno, ktoré by ich úplne zmiatlo, keď v rozhovore vyslovíte meno vášho domáceho maznáčika. Holubica by bolo ideálne pre každú dobrodružnú mačku, ktorá sa rada túla a skáče zo skrine na stôl s takou gráciou ako lietajúca holubica.

5 zábavných mien kocúrov

Frodo

Meno Frodo je obľúbené medzi majiteľmi domácich zvierat na celom svete a je jednoduché a zábavné. Samozrejme, je tiež obľúbeným menom všetkých fanúšikov J. R. R. Tolkiena, ktorých najväčšou zábavou je tráviť hodiny sledovaním alebo opätovným čítaním Pána prsteňov. Ťažko presne vysvetliť prečo, ale väčšina ľudí by sa zhodla na tom, že mačka menom Frodo by bola s najväčšou pravdepodobnosťou nórska lesná mačka, vzhľadom na ich múdru a pozornú povahu, ako aj výšku a veľkosť. A áno, hoci je Frodo zdanlivo malý, hovorí sa, že bol vyšší ako väčšina hobitov, takže o tom niet sporu.

Caesar

Ak vaša mačka vládne vo vašej domácnosti a zároveň sa neustále vystatuje samoľúbym a nafúkaným správaním, potom by sa na ňu dokonale hodilo meno Cézar. S menom Cézar sa spája nielen nadradenosť, ale aj vernosť a odvaha, čo z neho robí jedno z najlepších zábavných mien pre mačky.

A to nie je všetko. Cézar tiež znamená "byť chlpatý" alebo mať "hlavu plnú chlpov", takže o dôvod viac, prečo ho vybrať pre svojho chlpatého priateľa.

Churro

Máte sladkú mačičku? Nie je nič lepšie ako španielske meno pre zákusok, ktoré dokonale vystihuje rozkošnú osobnosť vašej mačky. A keďže sa Churros tradične podáva so škoricou, skvele by fungovalo aj ako zložené meno, napríklad Churro-škorica, ak sa chcete rozhodnúť pre dlhšiu a roztomilejšiu verziu. Ak máte ryšavú mačku, toto meno inšpirované jedlom jej bude určite vyhovovať.

Catsby

Ďalšia zábavná slovná hračka, názov Catsby, Jay Catsby alebo dokonca Big Catsby, nepotrebuje ďalšie vysvetlenie, pretože určite napadne každého, kto má aspoň minimálne literárne znalosti. Je to skvelá voľba pre kocúra, ktorý je tajnostkársky, drží sa v ústraní a miluje všetko honosné. Spomeňte si na himalájsku mačku, perzskú mačku, mainskú mývaliu mačku - všetky význačné plemená, ktoré akoby neustále niečo tajne plánovali.

Chewy

Toto meno nepotrebuje veľa vysvetľovania. Je to meno vhodné pre labužníka, ktorý miluje svoje dobroty viac než čokoľvek na svete. Mohol by to byť aj odkaz na Hviezdne vojny, poukazujúci na slávneho chlpatého Chewbaccu, verného a milého priateľa, ktorého by sme si všetci priali mať.

Teraz, keď máte na výber niekoľko zábavných mien pre mačky, sa dozviete všetko, čo treba vedieť o tom, ako si domov prvýkrát priviesť mačiatko.