Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
S nadšením pre vašich miláčikov.
Pro Plan logo
Vyskúšajte špeciálne krmivo a zlepšite kvalitu života vašej mačky

Zlepšite kvalitu života vašej mačky vďaka špeciálnemu krmivu

2 min. čítanie
Pro Plan logo
Sponzorované Pro Plan
According to the World Health Organization, is "a state of complete physical, mental and...Zobraziť viac

Vedeli ste, že mačky prežijú v staršom veku viac ako polovicu života? Nielen kvôli starnutiu, ale napríklad aj kvôli kastrácii, ktorú väčšina mačiek podstupuje, je zásadné nepodceňovať výber krmiva.

Sme si plne vedomí toho, že vaše mačky môžu byť maškrtné a často vyberavé, preto ponúkame špeciálne krmivo, ktoré je optimálnou kombináciou výbornej chuti a zároveň veľmi prospešných látok pre zdravie vašich mačacích maznáčikov.

Presvedčte sa sami, že špeciálne prispôsobená strava:

 • Podporuje činnosť obličiek a zdravia močových ciest.
 • Pomáha mačke udržať si zdravú kožu a lesklú srsť.
 • Zlepšuje trávenie vašej mačky a činnosť jej imunitného systému.
 • Preukázateľne predlžuje dĺžku života.

Aký zásadný je výber správneho krmiva?

Rovnako ako vám aj nám záleží na kvalite života a zdravia mačiek v akomkoľvek veku. Počas nášho dlhoročného pôsobenia v oblasti výživy mačiek vieme, že vhodne zvolená strava je absolútne zásadná pre dĺžku i kvalitu života mačiek. A pretože s pribúdajúcim vekom sa mačkám, rovnako ako ľuďom, menia fyzické parametre aj spôsob života, je zároveň nutné nepodceňovať ich nutričné nároky. Špeciálne krmivá pomáhajú mačkám zvládať nástrahy starnutia a udržujú staršie mačky v dokonalej kondícii.

Táto vyvážená a expertmi vytvorená receptúra pomáha starším mačkám udržať si dobrú zdravotnú kondíciu, podporuje kľúčové životné funkcie (imunita, vylučovanie, trávenie) a zdravé starnutie.

Prejavy starnutia u mačiek

Čím bude vaša mačka staršia, tým pravdepodobnejšie si u nej všimnete nižšie uvedené príznaky starnutia. Rovnako ako u ľudí sú tieto príznaky viditeľnejšie s pribúdajúcimi rokmi.

 • Nižšia úroveň fyzickej aktivity.
 • Menší záujem o pobyt vonku.
 • Mačka dlhšie spí.
 • Oslabená imunita.
 • Mačka má znížený apetít alebo je vyberavá.
 • Je menej hravá.
 • Častejšie hlasové prejavy.
 • Menej sa stará o srsť.

Ako zaistiť pevné zdravie sterilizovanej mačke aj vo vyššom veku?

S pribúdajúcim vekom sa životné tempo mačiek prirodzene spomaľuje. O to dôležitejšie je, aby sme im umožnili byť naďalej fyzicky aj mentálne aktívne. Jedným z najlepších spôsobov, ako to dosiahnuť, je pravidelná stimulácia pomocou rôznych hier. Vďaka hračkám, ako sú myšky naplnené šantou alebo rôzne predmety na udičke, môžete precvičovať svaly, kĺby a reflexy svojho maznáčika. Hry tiež pomáhajú stimulovať mozog mačiek, ktoré vďaka tomu zostávajú aj vo vyššom veku mentálne čulé.

Ďalším skvelým spôsobom, ako mačky fyzicky aj mentálne stimulovať, sú rôzne interaktívne kŕmidlá. Vzhľadom na to, že mačka sa musí snažiť, aby sa dostala k maškrte, udrží si lepšie optimálnu hmotnosť – zvlášť keď uvážime, že úroveň fyzickej aktivity starších mačiek s vekom klesá.

Vyberte si teda to najlepšie pre vašu mačku a spoznajte rozdiel, ktorý je možné dosiahnuť pomocou správnej výživy, vďaka ktorej váš maznáčik prežije spokojný život v zdraví.