S nadšením pre vašich miláčikov.
Pro Plan
Aplikácia mikročipu pre bezpečie mačiatka

Aplikácia mikročipu pre bezpečie mačiatka

1 min. čítanie
Pro Plan
Sponzorované Pro Plan
According to the World Health Organization, is "a state of complete physical, mental and...Zobraziť viac

Aplikácia mikročipu je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako mačiatku zaistiť bezpečie. Mikročip je neškodným a trvalým riešením – a výrazne zvyšuje pravdepodobnosť, že sa mačiatko opäť nájde, keď sa stratí alebo ho niekto odcudzí.

Jednoduchý postup

Veterinár mačke aplikuje malý mikročip veľkosti zrnka ryže pod kožu v mieste medzi lopatkami. Celý postup je veľmi rýchly a nebolí viac ako bežná injekcia. Mačka o mikročipe, ktorý na mieste zostane po celý jej život, v podstate vôbec nevie.

Ako funguje mikročip?

Každý mikročip obsahuje unikátny 15-miestny kód, ktorý je uložený v národnej databáze spoločne s menom a kontaktnými údajmi na majiteľa zvieraťa. Keď vašu mačku v budúcnosti niekto nájde, môže vás po naskenovaní čipu ľahko kontaktovať. Tradičné obojky a známky môže mačka ľahko stratiť a nie sú pre ňu ani príliš bezpečné. Vďaka mikročipu budete mať pokoj v duši po celý život mačky.

Mikročip ochráni aj vašu domácnosť

Ďalšou výhodou mikročipu je, že pri použití so špeciálnymi dvierkami pre mačky zamedzí vstupu cudzích zvierat do vášho bytu. Dvierkami aktivovanými mikročipom prejdú iba mačky s predvoleným číslom mikročipu.

Viac informácií o aplikácii mikročipu u mačiatok vám poskytne váš veterinárny lekár.