S nadšením pre vašich miláčikov.
Pro Plan
Zdravie vašej mačky a rady
Hydra Care - nový prístup k hydratácii

Hydra Care - nový prístup k hydratácii

2 min. čítanie
Pro Plan
Sponzorované Pro Plan
According to the World Health Organization, is "a state of complete physical, mental and...Zobraziť viac

Máte mačku a je pre vás ťažké prinútiť ju dostatočne piť? Dôvod, prečo mačky málo pijú, má pôvod v čase pred miliónmi rokov, keď ich predchodcovia žili v púšti.

Mačky sa prispôsobili nedostatku vody a prežívali vďaka získavaniu väčšiny vody z potravy. Preto aj dnes majú mačky sklon piť menej, než by mali. A to je tiež dôvod, prečo je tak dôležité u mačiek zaistiť adekvátnu hydratáciu, ktorá ovplyvňuje všetko v ich tele od krvného obehu až po zažívanie. Riešením je novinka PURINA PRO PLAN HC Hydra Care.

Hydratácia znamená zdravie

Voda je pre život mačiek zásadná, pretože im pomáha udržať mnoho telesných funkcií. Okrem ostatných vplyvov môže nedostatočná hydratácia dlhodobo negatívne ovplyvňovať zdravotný stav mačky zvýšením rizika problémov s močovými cestami, označovanými ako ochorenie dolných močových ciest (LUTD). U mačky sa môžu objavovať aj problémy s kožou, nedostatok energie a zlá funkcia ďalších orgánov.

Zvýšenie príjmu vody a podávanie zdravej stravy sú kľúčovými faktormi na zníženie rizika LUTD.

Aj výber misky je pre mačku dôležitý

Podporovať mačku v pití nie je vôbec ľahké, pretože mačky prirodzene málo pijú, a navyše sú vyberavé, aj keď im ponúkate každý deň čistú čerstvú vodu. Mačky si vyberajú aj misku, z ktorej budú vodu piť. Záleží na jej materiáli, veľkosti a aj umiestnení v domácnosti. Miska by nemala byť plastová, pretože môže nasiaknuť rôznymi pachmi. Mala by byť dostatočne veľká, aby sa hmatové fúzy mačky pri pití nedotýkali ich okrajov. V domácnosti je vhodné umiestniť misku s vodou na pokojné miesto, pokiaľ možno nie príliš blízko misky s krmivom a v dostatočnej vzdialenosti od mačacej toalety.

PURINA PRE PLAN HC Hydra Care, nový koncept v hydratácii mačiek

HC Hydra Care je prevratný doplnok s vynikajúcou chuťou, ktorý preukázateľne zvyšuje príjem vody u mačiek, riedi ich moč, a tým zlepšuje stav ich hydratácie. Po podávaní HC Hydra Care môžete u svojej mačky pozorovať väčšiu spokojnosť v dôsledku zdravšej funkcie jej orgánov, a tiež lesklejšiu srsť vďaka lepšej hydratácii kože.

PURINA PRE PLAN HC Hydra Care, tretia miska ako jednoduché riešenie

Pridanie kapsičky Hydra Care ako doplnku k bežnému krmivu mačiek pomáha zvýšiť ich príjem vody a dodať im zdravotný benefit, najmä u mačiek, ktoré to potrebujú, majú zdravotné problémy, sú oslabené, dehydrované alebo málo pijú.