Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
S nadšením pre vašich miláčikov.
Sampling Dog leden

Ako zabaviť psí mozog?

Prečítajte si článok, vyplňte formulár tu dole na stránke a získajte vzorku krmiva PRO PLAN®.

Akcia trvá do 1.3. alebo do vyčerpania zásob.

Pravidlá akcie

Hry pre psí mozog

Fyzická aktivita je nevyhnutnou súčasťou každodenného programu psa. Ale rovnako ako u ľudí platí, že okrem tela je potrebné trénovať aj mozog. Hry pre psí mozog sú navyše ideálnou zábavou na daždivé dni. Šteňatám pomôžu s výcvikom, starším psom so stimuláciou a udržaním aktívnej mysle.

Sampling Dog leden
Zásadou je odmena
Všeobecným pravidlom pri akomkoľvek výcviku je odmeňovanie žiaduceho správania psa. Inak to nie je ani pri hrách pre psie mozgy. Môžete psa odmeňovať za splnenie úlohy alebo mu schovávať hračku v špeciálnych hracích dečkách, v dome či v záhrade a tým stimulovať jeho schopnosť vystopovať cieľ. Ďalšou možnosťou, ako využiť lákavé vône pochúťok, je zapojenie plniacich hračiek.

Lahodná odmena prirodzene zvýši motiváciu psa hrať akúkoľvek hru, ktorú pre neho prichystáte. Tým prinesiete psovi radosť a povyrazenie, a navyše môžete nenásilne natrénovať nové povely.

Typy hier pre psí mozog

Sampling Dog leden

Tri nápady na hru pre psí mozog

  1. Klasickú hru so schovávaním pochúťok môžete obohatiť o tri poháriky. Ukážte psovi, kam ste pochúťku schovali, posúvajte poháriky a nechajte ho, aby ten správny označil napríklad labkou alebo ňufákom. Alternatívou môže byť forma na muffiny, do ktorej umiestníte odmenu a všetky otvory prikryjete.
  2. Pomenovávanie vecí. Psy dokážu pochopiť až prekvapivé množstvo slov. Stačí pred psa položiť nejaký predmet a odmeniť ho zakaždým, keď sa predmetu dotkne. Keď pochopí, o čo vám ide, pomenujte ho. Postupne pridávajte viac vecí a skúste psa naučiť, aby dokázal priniesť na povel z daného výberu loptičku alebo plyšiaka.
  3. Na schovávačku. Pri prechádzkach občas možno radi psíka vypustíte na voľno. Odporúčame na miestach, kde je to bezpečné, skúsiť hru na schovávačku. Okrem spestrenia to prinesie psovi informáciu, že nemá odbiehať ďaleko, a naopak, si vás má neustále strážiť, pretože nikdy nevie, kedy sa mu stratíte z dohľadu. Schovávačka sa dá hrať aj v daždivom počasí s obľúbenými predmetmi v byte.

 

Nech už sa rozhodnete pre akúkoľvek hru so svojím psom, prajeme obom veľa zábavy!