Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
S nadšením pre vašich miláčikov.
Dentalife Dog Sampling

Dentálna hygiena je kľúčová pre zdravie vášho psa

Dôkladná starostlivosť o chrup vášho psa je kľúčová pre jeho celkové zdravie a pohodu. Ako uvádza veterinárka MVDr. Petra Miklišová, dentálna hygiena nie je iba otázkou estetiky, ale má priamy vplyv na celkový stav zdravia vášho maznáčika. Nedostatočná starostlivosť môže viesť k vážnym zdravotným problémom, ako je ústup ďasien, úbytok kosti okolo zubov a v extrémnych prípadoch dokonca k ich vypadávaniu.

Je dôležité začať so starostlivosťou o zuby už v ranom veku psa, ideálne ihneď po výmene mliečnych zubov, čo obvykle nastáva medzi 2. a 7. mesiacom veku. Čistenie zubov by malo byť súčasťou každodennej rutiny starostlivosti o vášho psa, a to pomocou špeciálnej či detskej mäkkej kefky. Zubná pasta určená pre ľudí nie je pre psy bezpečná a jej použitiu je nutné sa vyvarovať.

Dentalife Dog Sampling
Čistota pol zdravia
Nepríjemný dych z psích úst nie je normálny a môže byť prvým znakom problémov s dentálnou hygienou. Baktérie usadené na zuboch môžu spôsobiť parodontálne ťažkosti a nepríjemný zápach. Ignorovanie týchto príznakov môže viesť k vážnym zdravotným komplikáciám, ako je zmienený ústup ďasien, vypadávanie zubov či dokonca infekcia srdca, pľúc a obličiek.

Ak váš pes odmieta mechanické čistenie zubov, existuje niekoľko alternatívnych možností, ako mu pomôcť udržať zuby čisté a zdravé.

Jednou z nich sú dentálne tyčinky, ako je Dentalife od spoločnosti Purina. Tieto tyčinky majú mäkšiu poréznu textúru, ktorá jemne čistí ďasná a ťažko prístupné zadné zuby, čo umožňuje prirodzené mechanické čistenie. Táto metóda je pre psa omnoho príjemnejšia než klasické čistenie kefkou.

Dentálne tyčinky tiež obsahujú dôležité látky pre zdravie psích zubov. Patrí sem vitamín D a vápnik, ktoré posilňujú zuby a prispievajú k ich celkovému zdraviu.

Pri týchto tyčinkách nemusíte mať obavy z významného zvýšenia denného príjmu kalórií u vášho psa. Majú nízky obsah tuku a sú bez pridaných farbív a umelých konzervantov. Okrem toho majú dentálne tyčinky Dentalife 9 odlišných zakrivení určených na masírovanie ďasien, čo prispieva k zdravému stavu ústnej dutiny psa. Novinka ActivFresh tiež obsahuje sladkovodnú modrozelenú riasu spirulinu a med, ktoré sú silnými prírodnými antioxidantmi.

Tyčinky sú navrhnuté tak, aby boli vhodné pre psiu stravu a zároveň efektívne pri starostlivosti o zuby a ďasná. Treba si uvedomiť, že starostlivosť o dentálnu hygienu vášho psa je dôležitá rovnako ako starostlivosť o jeho srsť alebo pazúriky. Pravidelná starostlivosť a vhodné výživové doplnky môžu vášmu psovi zaistiť zdravé a silné zuby a zabraňujú tak možným zdravotným komplikáciám spojeným s nedostatočnou hygienou ústnej dutiny.